Kalendář akcí

říjen 2017
Po Út St Čt So Ne
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5

Hledat

Děkujeme

OÚ Třebotov

 

SDH Třebotov

 

ZŠ Třebotov

 

 

 

 

 

 

Leoš Matějovský – autoopravna

Marek Veselý – pokrývačské a klempířské práce

 

 

Přihlášení

Hlavní stránka Akce
Akce
Do další „patnáctky“ potřebuje Klouzačka nové posily PDF Tisk Email
Napsal uživatel Michaela Nedělková   
Středa, 20 Září 2017 11:32

Rok, ve kterém spolek Klouzačka slaví 15 let své existence v Třebotově, se posouvá do své poslední čtvrtiny. Už od září začínají pod hlavičkou Klouzačky pravidelné aktivity pro malé i velké: nedělní volejbal, formování postavy s prvky core trainingu každé úterý, v různých termínech tanečky pro ženy a mámy s dětmi, páteční dopoledne patří Klubu Klouzajda – cvičení pro děti s rodiči, následované každé dva týdny tvůrčí dílnou. Nově pak zahajujeme v úterý od 9:00 do 11:00 hodin volnou hernu ve společenské místnosti OÚ s možností hlídání dětí.

Již nyní probíhají přípravy Svatomartinského jarmarku naplánovaného na sobotu 11. listopadu, v rámci něhož organizujeme především tradiční lampiónový průvod a stánek s domácím občerstvením a bohatou tombolou. 22. listopadu dále chystáme workshop s Máriií Kalašovou, na kterém si můžete vyrobit přírodní krémy s esenciálními oleji doTerra. Divadelní asociace Marky Míkové přijede na první adventní neděli zahrát dětem divadelní představení Cirkus Kus-Kus. Také plánujeme přednášky s Julií Žemlovou navazující na proběhlý kurz Efektivního rodičovství. A to už máme v hlavě datum dalšího ročníku Masopustu...

Za všemi akcemi stojí hodně práce, energie a trávení volného času členek a příznivců/kyň Klouzačky, kterým touto cestou moc děkuji. Všechny aktivní členky mají vedle činnosti pro Klouzačku své zaměstnání a rodiny a je jasné, že do budoucna není v našich silách udržet, či dokonce rozvíjet činorodost spolku bez nových posil z vašich řad, milí spoluobčané.  Vzhledem k tomu, že bychom byly rády, aby Klouzačka fungovala minimálně dalších 15 let, potřebujeme vaši aktivní spolupráci, nápady, čas a chuť podílet se na veřejném životě v obci. Napište nám, zavolejte, oslovte nás na ulici, těšíme se na vás!

 
FORMOVÁNÍ POSTAVY S PRVKY CORE TRAININGU s Katkou Fafejtovou PDF Tisk Email
Napsal uživatel Michaela Nedělková   
Středa, 20 Září 2017 11:29

Kde: tělocvična ZŠ Třebotov

Kdy: každé úterý 19:30 – 20:30 (začínáme 26. 9. 2017)

S sebou: podložku, vhodnou obuv, pití, overball (pokud máte)

 

 
Letní kino na Brandejsce se definitivně ruší!!! PDF Tisk Email
Napsal uživatel Michaela Nedělková   
Pátek, 15 Září 2017 10:55

Přesunuté promítání filmu Můj přítel delfín na tuto sobotu 16. 9. se kvůli nepříznivé předpovědi počasí definitivně ruší. Velmi nás to mrzí, že nás nepřálo počasí  a náš nápad o akci "Letní kino na Brandejsce" nevyšel. Tak třeba někdy příště :)

 

 
Tanečky s Márií Kalašovou PDF Tisk Email
Napsal uživatel Michaela Nedělková   
Úterý, 05 Září 2017 09:21

Spontánní tanec pro ženy, tanec matek s dcerami, tanec matek se syny...Pro bližší informace o termínech kontaktujte Márii Kalašovou na: Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

 
Klouzačka oslavila s dětmi své 15. narozeniny PDF Tisk Email
Napsal uživatel Michaela Nedělková   
Středa, 28 Červen 2017 11:28

V sobotu 17. června připravil spolek Klouzačka ve spolupráci s místními hasiči, Tenisáčkem, Lví bránou a Bílou laňkou tradiční dětský den, po kterém následovaly oslavy 15leté existence Klouzačky v Třebotově. Přes 120 dětí prošlo 5 stanovišti, kde sportovaly, zkoušely si stříkat hasičskou hadicí, vyráběly bylinné pytlíčky, malovaly,… Po nasbírání razítek je čekala spousta sladkých a věcných odměn od sponzorů Tesco Franchise Stores ČR, Wrigley´s a restaurace U Růžičků. Děti se s nadšením vyřádily na skákacím hradě, který zapůjčila zdarma společnost ENAPO.

Krátce po 17. hodině pak starostka Jitka Šůrová pokřtila nové lavičky ve tvaru ježků, které budou zdobit Brandejsku společně s novým herním prvkem – 15 metrů dlouhou nerezovou terénní skluzavkou. Tento dárek může věnovat dětem Klouzačka společně s obcí díky grantu Ministerstva pro místní rozvoj. Originální lavičky jsou dílem dětí ZŠ Třebotov, které je vyrobily v rámci projektu Dětská dlaň. Přejeme, ať se vám dobře sedí a klouže, nejspíše již koncem léta J! Aktivity Klouzačky za posledních 15 let připomínala výstava mnoha fotografií a na začátky existence spolku přišly zavzpomínat i zakladatelky Alice Rahmanová, Šárka Horáčková, Veronika Černá a další. Na konec si Klouzačky v narozeninových růžových tričkách, které jsou pro zájemce ještě ke koupi, připravily pro sebe a hasiče zapeklitou disciplínu – prasknout ve dvojici zády nafouknutý balónek, což vyhráli s předstihem muži.  Souboj v oběhnutí pomníku s člověkem na nosítkách, který zase na oplátku vymysleli hasiči, se podařilo rychleji, byť s lehčím nákladem J, Klouzačkám. Další veselá klání skončila taktéž plichtou, tak jsme se mohli v dobrém rozejít, posadit se, dát si něco dobrého a poslouchat v příjemném počasí hudbu až do večera.

 

Děkujeme všem, kteří se přišli pobavit, všem, kteří nás jakýmkoli způsobem podpořili a těšíme se zase příští rok na dětském dni 2018. Klouzačce, resp. Jejím členkám přeji hodně energie a radosti ze společné práce a setkávání se. Krásné léto plné odpočinku a pohody!

 
Klouzačka zorganizovala tříměsíční vzdělávací kurz pro rodiče Efektivní rodičovství PDF Tisk Email
Napsal uživatel Michaela Nedělková   
Úterý, 03 Leden 2017 19:30

V úterý 10. ledna začíná vzdělávací kurz Efektivní rodičovství, akreditovaný MŠMT a MPSV, který se bude skládat z 9 setkání v těchto termínech: 10.1.,17.1.,24.1.,7.2.,21.2.,28.2., 7.3., 21.3.,28.3. 2017, a to od 18:30 hodin ve společenské místnosti na OÚ Třebotov. Kurz vede certifikovaná lektorka, matka tří dětí Mgr. Julie Žemlová.

 

V Kurzu efektivního rodičovství se rodiče scházejí, aby se seznámili s problematikou výchovy svých dětí, diskutovali o výchovných problémech a pod vedením zkušené lektorky si osvojili užitečné a praktické metody a techniky, získali tipy a podněty pro výchovu svých dětí. Kurz je veden v uzavřené skupině formou prožitkových her, modelových situací, praktických cvičení a diskusí.

 

Jednotlivá témata kurzu:

Základní stavební kameny efektivního rodičovství

Rodinná atmosféra, sourozenecké konstelace

Pochopení nesprávného chování dětí, řešení problémů

Povzbuzování - budování sebedůvěry dítěte

Komunikace - jak dítěti naslouchat, abychom mu rozuměli

Komunikace - jak s dětmi hovořit, aby nám naslouchaly

Přirozené a logické důsledky chování – cesta k samostatnosti

Disciplína, rodinná pravidla, rodinné rady

Rozvíjení vlastní sebedůvěry rodiče, závěr

 

Více informací: http://www.rodinnecentrum.cz/, http://www.rodinnecentrum.cz/Efektivni-rodicovstvi/

 

 
Klouzačka letos rozšířila své aktivity a v příštím roce bude slavit! PDF Tisk Email
Napsal uživatel Michaela Nedělková   
Úterý, 06 Prosinec 2016 19:05

Dětské loutkové představení O zlaté rybce, které přijel zahrát do Třebotova první adventní neděli Honza Hrubec se svým Dřevěným divadlem, bylo poslední akcí spolku Klouzačka v tomto roce. A z našeho pohledu to byl rok velmi činorodý J Tradiční osvědčené akce jsme se snažili inovovat - dvě zábavné trasy na Dětském dni, jarmareční tombola pro malé i velké -nebo jsme rozvíjeli aktivity nové - na Třebotovské tanečky se sjíždějí ženy z celého okolí, o přednášky pro dospělé, především na téma výchova dětí, je také velký zájem. V neposlední řadě se díky vstřícnosti paní starostky mohou rodiče s dětmi po cvičení Klouzajda přesunout do společenské místnosti OÚ, kde probíhají v útulném prostředí dílničky.

Nezbývá mi tedy než moc poděkovat všem členkám a příznivcům Klouzačky za jejich neutuchající aktivitu a nápady, dále místním hasičům, OÚ Třebotov, MŠ a ZŠ Třebotov a mnohým individuálním i firemním sponzorům za pomoc a podporu během celého roku. Bez vás by tady nebyl Masopust, Dětský den, Jarmark... Nebylo by kde si zacvičit s dětmi, zasportovat, nabídnout nebo koupit dětské oblečení, osvěžit si duši na přednášce nebo workshopu… Máme radost, když se na jakékoli naší akci sejde hodně lidí, místních i přespolních, protože pak vidíme, že má naše práce smysl.

Proto se na vás těšíme i v roce příštím, který bude pro Klouzačku obzvlášť významným – oslaví totiž 15 let své existence v Třebotově! Toto výročí si chceme pochopitelně s vámi připomenout a pořádně užít v rámci Dětského dne na přelomu května června. Do té doby se ale ještě určitě sejdeme v sobotu 25. února ve 2 u kostela na jiné oblíbené tradiční akci – Masopustu J. Jste srdečně zváni, stejně jako všichni vaši kamarádi a známí z blízkého i dalekého okolí.

Druhý týden v lednu Klouzačka také zahajuje dlouhodobý vzdělávací kurz pro rodiče Efektivní rodičovství, akreditovaný MPSV a MŠMT, kde zbývá už jen pár posledních volných míst (viz leták). V roce 2017 budou samozřejmě pokračovat všechny pravidelné akce pro děti i dospělé. Třebotovské tanečky se rozšíří o tanec matek se syny (matky s dcerami již pravidelně tančí) a chystáme další přednášky na různá zajímavá témata. Pokud vám něco v naší nabídce chybí, jsme otevření vašim nápadům a připomínkám. A pokud byste se chtěli rozšířit naše řady a pomoci rozvíjet společenský život v obci, přijďte mezi nás, třeba hned ve středu 4. 1. na Valnou hromadu. Sledujte naši nástěnku a webové stránky a buďte s námi J

Přeji vám poklidný adventní čas, krásné Vánoce a hodně zdraví a štěstí v roce 2017.

Za Klouzačku

 

Michaela Nedělková

 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 Další > Konec >>

Strana 1 z 7

Akce odjinud

Lví brána – nové možnosti pro děti v Třebotově

Ve školním roce 2016/2017 otevřela Lví Brána pro děti prostor, kde mohou tvořit a hrát si.

V zázemí rodinného domu nabízíme dětem odpolední kroužky:

- v pondělí od 15 hodin tvoří rukama - KERAMIKA

- v úterý od 14 hodin protahují tělo a hrají si - JÓGA

- ve čtvrtek od 14.30 zapojují fantazii a tvoří s příběhem - ARTEFILETIKA

Každý den od 8 do 15 hodin využívá zázemí Dětský klub Lvíček, který je určen pro děti od 3 do 7 let (předškolní a děti na domácím vzdělávání).

Více informací najdete na www.lvibrana.cz.

 

 
Sportování s Tenisáčkem

Tenisová školička Tenisáček

více informací na www.ts-tenisacek.cz

 
Akce v Mlýně u Veselých v Chotči

Aktuální nabídku sledujte na: www.mlynska-chasa.webnode.cz (kulturní a společenské akce, tvořivé dílny apod.)

Kontakty: mlynska-chasa@seznam.cz tel: 737 905 239

 
Kulturní středisko Koruna

Akce v KS Koruna v Radotíně hledejte na stránkách:

http://www.mcpraha16.cz/Mestska-cast/Kultura-skolstvi-volny-cas/Kulturni-stredisko-Radotin


Celý článek...
 

Připravujeme

Výchova synů podruhé...

Pro velký úspěch zopakujeme přednášku psycholožky Mgr. Vlaďky Bartákové Výchova kluků: jak vychovávat kluky  a nepřijít o rozum a to v pondělí 12. prosince 2016 od 18:00 do 21:00 hodin U Tvrze 54. Zájemci si mohou udělat rezervaci na: kalamari@volny.cz. Cena přednášky je 150 Kč.

© Creo Systems, s.r.o.