Kalendář akcí

září 2017
Po Út St Čt So Ne
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Hledat

Děkujeme

OÚ Třebotov

 

SDH Třebotov

 

ZŠ Třebotov

 

 

 

 

 

 

Leoš Matějovský – autoopravna

Marek Veselý – pokrývačské a klempířské práce

 

 

Přihlášení

Vítejte

Vítejte na stránkách spolku Klouzačka v obci Třebotov. Spolek zde působí od roku 2002 a má za cíl napomáhat rozvoji občanské společnosti v obci, zejména s důrazem na rodiny s dětmi. Každoročně organizujeme různé akce, jako je Masopust, Den dětí, Vánoční divadlo, pravidelné cvičení dětí s rodiči a další. Díky podpoře Středočeského kraje se podařilo v minulých letech v obci vybudovat dětské hřiště.

Aktuality z Klouzačky
Do další „patnáctky“ potřebuje Klouzačka nové posily PDF Tisk Email
Napsal uživatel Michaela Nedělková   
Středa, 20 Září 2017 11:32

Rok, ve kterém spolek Klouzačka slaví 15 let své existence v Třebotově, se posouvá do své poslední čtvrtiny. Už od září začínají pod hlavičkou Klouzačky pravidelné aktivity pro malé i velké: nedělní volejbal, formování postavy s prvky core trainingu každé úterý, v různých termínech tanečky pro ženy a mámy s dětmi, páteční dopoledne patří Klubu Klouzajda – cvičení pro děti s rodiči, následované každé dva týdny tvůrčí dílnou. Nově pak zahajujeme v úterý od 9:00 do 11:00 hodin volnou hernu ve společenské místnosti OÚ s možností hlídání dětí.

Již nyní probíhají přípravy Svatomartinského jarmarku naplánovaného na sobotu 11. listopadu, v rámci něhož organizujeme především tradiční lampiónový průvod a stánek s domácím občerstvením a bohatou tombolou. 22. listopadu dále chystáme workshop s Máriií Kalašovou, na kterém si můžete vyrobit přírodní krémy s esenciálními oleji doTerra. Divadelní asociace Marky Míkové přijede na první adventní neděli zahrát dětem divadelní představení Cirkus Kus-Kus. Také plánujeme přednášky s Julií Žemlovou navazující na proběhlý kurz Efektivního rodičovství. A to už máme v hlavě datum dalšího ročníku Masopustu...

Za všemi akcemi stojí hodně práce, energie a trávení volného času členek a příznivců/kyň Klouzačky, kterým touto cestou moc děkuji. Všechny aktivní členky mají vedle činnosti pro Klouzačku své zaměstnání a rodiny a je jasné, že do budoucna není v našich silách udržet, či dokonce rozvíjet činorodost spolku bez nových posil z vašich řad, milí spoluobčané.  Vzhledem k tomu, že bychom byly rády, aby Klouzačka fungovala minimálně dalších 15 let, potřebujeme vaši aktivní spolupráci, nápady, čas a chuť podílet se na veřejném životě v obci. Napište nám, zavolejte, oslovte nás na ulici, těšíme se na vás!

 
FORMOVÁNÍ POSTAVY S PRVKY CORE TRAININGU s Katkou Fafejtovou PDF Tisk Email
Napsal uživatel Michaela Nedělková   
Středa, 20 Září 2017 11:29

Kde: tělocvična ZŠ Třebotov

Kdy: každé úterý 19:30 – 20:30 (začínáme 26. 9. 2017)

S sebou: podložku, vhodnou obuv, pití, overball (pokud máte)

 

 
Letní kino na Brandejsce se definitivně ruší!!! PDF Tisk Email
Napsal uživatel Michaela Nedělková   
Pátek, 15 Září 2017 10:55

Přesunuté promítání filmu Můj přítel delfín na tuto sobotu 16. 9. se kvůli nepříznivé předpovědi počasí definitivně ruší. Velmi nás to mrzí, že nás nepřálo počasí  a náš nápad o akci "Letní kino na Brandejsce" nevyšel. Tak třeba někdy příště :)

 

 
Klouzačka oslavila s dětmi své 15. narozeniny PDF Tisk Email
Napsal uživatel Michaela Nedělková   
Středa, 28 Červen 2017 11:28

V sobotu 17. června připravil spolek Klouzačka ve spolupráci s místními hasiči, Tenisáčkem, Lví bránou a Bílou laňkou tradiční dětský den, po kterém následovaly oslavy 15leté existence Klouzačky v Třebotově. Přes 120 dětí prošlo 5 stanovišti, kde sportovaly, zkoušely si stříkat hasičskou hadicí, vyráběly bylinné pytlíčky, malovaly,… Po nasbírání razítek je čekala spousta sladkých a věcných odměn od sponzorů Tesco Franchise Stores ČR, Wrigley´s a restaurace U Růžičků. Děti se s nadšením vyřádily na skákacím hradě, který zapůjčila zdarma společnost ENAPO.

Krátce po 17. hodině pak starostka Jitka Šůrová pokřtila nové lavičky ve tvaru ježků, které budou zdobit Brandejsku společně s novým herním prvkem – 15 metrů dlouhou nerezovou terénní skluzavkou. Tento dárek může věnovat dětem Klouzačka společně s obcí díky grantu Ministerstva pro místní rozvoj. Originální lavičky jsou dílem dětí ZŠ Třebotov, které je vyrobily v rámci projektu Dětská dlaň. Přejeme, ať se vám dobře sedí a klouže, nejspíše již koncem léta J! Aktivity Klouzačky za posledních 15 let připomínala výstava mnoha fotografií a na začátky existence spolku přišly zavzpomínat i zakladatelky Alice Rahmanová, Šárka Horáčková, Veronika Černá a další. Na konec si Klouzačky v narozeninových růžových tričkách, které jsou pro zájemce ještě ke koupi, připravily pro sebe a hasiče zapeklitou disciplínu – prasknout ve dvojici zády nafouknutý balónek, což vyhráli s předstihem muži.  Souboj v oběhnutí pomníku s člověkem na nosítkách, který zase na oplátku vymysleli hasiči, se podařilo rychleji, byť s lehčím nákladem J, Klouzačkám. Další veselá klání skončila taktéž plichtou, tak jsme se mohli v dobrém rozejít, posadit se, dát si něco dobrého a poslouchat v příjemném počasí hudbu až do večera.

 

Děkujeme všem, kteří se přišli pobavit, všem, kteří nás jakýmkoli způsobem podpořili a těšíme se zase příští rok na dětském dni 2018. Klouzačce, resp. Jejím členkám přeji hodně energie a radosti ze společné práce a setkávání se. Krásné léto plné odpočinku a pohody!

 
Klouzačka letos rozšířila své aktivity a v příštím roce bude slavit! PDF Tisk Email
Napsal uživatel Michaela Nedělková   
Úterý, 06 Prosinec 2016 19:05

Dětské loutkové představení O zlaté rybce, které přijel zahrát do Třebotova první adventní neděli Honza Hrubec se svým Dřevěným divadlem, bylo poslední akcí spolku Klouzačka v tomto roce. A z našeho pohledu to byl rok velmi činorodý J Tradiční osvědčené akce jsme se snažili inovovat - dvě zábavné trasy na Dětském dni, jarmareční tombola pro malé i velké -nebo jsme rozvíjeli aktivity nové - na Třebotovské tanečky se sjíždějí ženy z celého okolí, o přednášky pro dospělé, především na téma výchova dětí, je také velký zájem. V neposlední řadě se díky vstřícnosti paní starostky mohou rodiče s dětmi po cvičení Klouzajda přesunout do společenské místnosti OÚ, kde probíhají v útulném prostředí dílničky.

Nezbývá mi tedy než moc poděkovat všem členkám a příznivcům Klouzačky za jejich neutuchající aktivitu a nápady, dále místním hasičům, OÚ Třebotov, MŠ a ZŠ Třebotov a mnohým individuálním i firemním sponzorům za pomoc a podporu během celého roku. Bez vás by tady nebyl Masopust, Dětský den, Jarmark... Nebylo by kde si zacvičit s dětmi, zasportovat, nabídnout nebo koupit dětské oblečení, osvěžit si duši na přednášce nebo workshopu… Máme radost, když se na jakékoli naší akci sejde hodně lidí, místních i přespolních, protože pak vidíme, že má naše práce smysl.

Proto se na vás těšíme i v roce příštím, který bude pro Klouzačku obzvlášť významným – oslaví totiž 15 let své existence v Třebotově! Toto výročí si chceme pochopitelně s vámi připomenout a pořádně užít v rámci Dětského dne na přelomu května června. Do té doby se ale ještě určitě sejdeme v sobotu 25. února ve 2 u kostela na jiné oblíbené tradiční akci – Masopustu J. Jste srdečně zváni, stejně jako všichni vaši kamarádi a známí z blízkého i dalekého okolí.

Druhý týden v lednu Klouzačka také zahajuje dlouhodobý vzdělávací kurz pro rodiče Efektivní rodičovství, akreditovaný MPSV a MŠMT, kde zbývá už jen pár posledních volných míst (viz leták). V roce 2017 budou samozřejmě pokračovat všechny pravidelné akce pro děti i dospělé. Třebotovské tanečky se rozšíří o tanec matek se syny (matky s dcerami již pravidelně tančí) a chystáme další přednášky na různá zajímavá témata. Pokud vám něco v naší nabídce chybí, jsme otevření vašim nápadům a připomínkám. A pokud byste se chtěli rozšířit naše řady a pomoci rozvíjet společenský život v obci, přijďte mezi nás, třeba hned ve středu 4. 1. na Valnou hromadu. Sledujte naši nástěnku a webové stránky a buďte s námi J

Přeji vám poklidný adventní čas, krásné Vánoce a hodně zdraví a štěstí v roce 2017.

Za Klouzačku

 

Michaela Nedělková

 
2. ročník Svatomartinského jarmarku se i přes chladné počasí vydařil PDF Tisk Email
Napsal uživatel Michaela Nedělková   
Pátek, 18 Listopad 2016 20:23

Nebylo tak krásně jako loni, ale přesto v sobotu 12. listopadu prostor kolem rybníku u Obecního úřadu zaplnily stánky a v průběhu dne místní i přespolní návštěvníci Svatomartinského jarmarku. Kromě domácích pochutin, vína a řemeslných výrobků se zájmu těšily stánky školy a školky, obce a neziskových organizací působících v Třebotově.

 

Klouzačka nabízela domácí zelňačku, sladké a slané štrůdly - vše připravené místními kuchařkami a pekařkami. Stejně tak se jen zaprášilo po vynikajících máslových sušenkách, krásných keramických výrobcích a ozdůbkách z vosku – ty vytvořily děti a jejich maminky v dílničce po cvičení Klouzajda. Všem, kteří nám věnovali své výrobky k prodeji a podpořili tak naše aktivity, patří velký dík!

 
Klub Klouzajda má svoji „klubovnu“ PDF Tisk Email
Napsal uživatel Michaela Nedělková   
Neděle, 30 Říjen 2016 20:04

Klub Klouzajda začal své pravidelné aktivity od října cvičením rodičů s dětmi ve věku 1- 3 roky v tělocvičně ZŠ Třebotov, na něž navazuje jednou za dva týdny tvořivá dílnička, a to nově v prostorách na OÚ Třebotov. Moc děkujeme paní starostce, že nám umožnila vyzdobit si volební místnost a přizpůsobit ji občasnému setkávání rodičů s dětmi. Takové místo nám už dlouho chybělo!

ROZPIS DÍLNIČEK DO KONCE ROKU:

8. 11. Vykrajování ozdob z plátů z včelího vosku k prodeji na stánku Klouzačky při jarmarku (nějaké si vyrobíte i domů) :-)

22. 11. Advent

6. 12. Vánoce, dárek od Mikuláše

20. 12. Vánoční Pfka, vánoční besídka s diskotékou pro děti, ochutnávkou cukroví

 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 Další > Konec >>

Strana 1 z 3

Pravidelné akce

Tanečky s Márií Kalašovou

Spontánní tanec pro ženy, tanec matek s dcerami, tanec matek se syny...Pro bližší informace o termínech kontaktujte Márii Kalašovou na: kalamari@volny.cz

 
Klub Tobogan - volejbal

Scházíme se každou neděli od 20h do 21:30h. Hrajeme pro radost, nikoli na výkon, ale snažíme se postupně zlepšovat techniku hry :-)

 

 
Cvičení na formování postavy

Každé úterý 19: 30 -20:30 v tělocvičně ZŠ Třebotov. Cvičení je určeno především ženám všech věkových kategorií. Těšíme se na Vás :-)

 
Klub Klouzajda

Cvičení pro děti od 1 roku do 3 let (bereme i batolata mladšího věku) v tělocvičně ZŠ. Scházíme se každé úterý 8:30-9:30 hod., cvičení vede Lucka Fafejtová.

 

Akce odjinud

Lví brána – nové možnosti pro děti v Třebotově

Ve školním roce 2016/2017 otevřela Lví Brána pro děti prostor, kde mohou tvořit a hrát si.

V zázemí rodinného domu nabízíme dětem odpolední kroužky:

- v pondělí od 15 hodin tvoří rukama - KERAMIKA

- v úterý od 14 hodin protahují tělo a hrají si - JÓGA

- ve čtvrtek od 14.30 zapojují fantazii a tvoří s příběhem - ARTEFILETIKA

Každý den od 8 do 15 hodin využívá zázemí Dětský klub Lvíček, který je určen pro děti od 3 do 7 let (předškolní a děti na domácím vzdělávání).

Více informací najdete na www.lvibrana.cz.

 

 
Sportování s Tenisáčkem

Tenisová školička Tenisáček

více informací na www.ts-tenisacek.cz

 
Akce v Mlýně u Veselých v Chotči

Aktuální nabídku sledujte na: www.mlynska-chasa.webnode.cz (kulturní a společenské akce, tvořivé dílny apod.)

Kontakty: mlynska-chasa@seznam.cz tel: 737 905 239

 
Kulturní středisko Koruna

Akce v KS Koruna v Radotíně hledejte na stránkách:

http://www.mcpraha16.cz/Mestska-cast/Kultura-skolstvi-volny-cas/Kulturni-stredisko-Radotin


Celý článek...
 

© Creo Systems, s.r.o.